Pagina 1 van 2

Kweekopvolging Dynastes hercules morishimai

Geplaatst: ma 19 dec 2011, 14:29
door Bahamut
Dit is een klein overzicht van mijn kweekopvolging voor de zeldzamere Dynastes hercules ondersoort morishimai

Deze larven (F1 generatie) werden eind 2010-begin 2011 bekomen door de kruising tussen enkele van mijn eigen mannetjes met 2 vrouwtjes van een andere kweek uit Duitsland. Alle larven worden apart opgekweekt in 5,7 L. emmers, de grootste larven zitten in 10 L. emmers. Ik had reeds enkele goede resultaten bereikt met mijn vorige kweek:

Man van 107 mm, max. L3 gewicht 71 g:
Afbeelding
Afbeelding

Man van 119 mm, max. L3 gewicht 73 g:
Afbeelding
Afbeelding

Dit is een voorlopig overzicht van de larven in kweek:
Afbeelding
Afbeelding

Resultaten volgen!

Re: Kweekopvolging Dynastes hercules morishimai

Geplaatst: di 20 dec 2011, 16:34
door phasmwave
Zijn die altijd wat kleiner dan de ondersoorten lichyi en hercules bijvoorbeeld? Eens benieuwd naar mijn DH lichyi kevers: 1 man is nu prepop (kan popkamer op de bodem van de bak duidelijk zien) en de bak waarin een trio zit is compleet omgewoeld, met in de hoek een put tot bijna op de grond (25cm substraat !). Ik vermoed dat die 3 zich ook aan het verpoppen zijn, want ik zie ze nooit meer tegen de wanden van de bak aankomen. Mijn 5e larve (alleenstaande dame) laat nog wat op zich wachten ;)

Re: Kweekopvolging Dynastes hercules morishimai

Geplaatst: di 20 dec 2011, 17:15
door Skrum
Als ik me niet vergis is dit een inderdaad een kleinere ondersoort :)

Re: Kweekopvolging Dynastes hercules morishimai

Geplaatst: di 20 dec 2011, 19:34
door Steve01
Erg mooi :D

Re: Kweekopvolging Dynastes hercules morishimai

Geplaatst: wo 21 dec 2011, 09:51
door Bahamut
phasmwave schreef:Zijn die altijd wat kleiner dan de ondersoorten lichyi en hercules bijvoorbeeld? Eens benieuwd naar mijn DH lichyi kevers: 1 man is nu prepop (kan popkamer op de bodem van de bak duidelijk zien) en de bak waarin een trio zit is compleet omgewoeld, met in de hoek een put tot bijna op de grond (25cm substraat !). Ik vermoed dat die 3 zich ook aan het verpoppen zijn, want ik zie ze nooit meer tegen de wanden van de bak aankomen. Mijn 5e larve (alleenstaande dame) laat nog wat op zich wachten ;)
Skrum schreef:Als ik me niet vergis is dit een inderdaad een kleinere ondersoort
Klopt allebei!
D. h. morishimai wordt normaal gezien niet groter dan 145 mm, hoewel in Japan gespeculeerd wordt dat 150 mm een zeer moeilijk doch haalbaar resultaat zou moeten zijn voor deze ondersoort. Als ik mij niet vergis, is het kweekrecord voor deze ondersoort gevestigd op 139,45 mm (voor een larf van 98 g, wat heel erg belooft voor mijn kweek). Ik vind het voornamelijk raar dat in het boek "For the Love..." gewichten van 100 g en 104 g vermeld staan voor volwassen mannen van 122 mm en 125 mm resp. als ik met een L3 van 73 g reeds een volwassen lengte van 119 mm kon halen (af en toe heb je dan ook wel eens geluk dat de horens erg lang zijn en dat speelt een belangrijke rol bij de uiteindelijke lengte van de volwassen kever). Wat ik echter ook heb gemerkt dat D. h. morishimai nergens ter wereld veelvuldig gekweekt wordt. Het is een "toevallige" ondersoort aanwezig bij enkele kwekers naast de meer courante ondersoorten zoals D. h. hercules, D. h. lichyi enz.. Er wordt namelijk ook weinig geïmporteerd van deze ondersoort.

Re: Kweekopvolging Dynastes hercules morishimai

Geplaatst: wo 21 dec 2011, 10:26
door Skrum
Hehe, ik ben benieuwd hoe mijn larven het dan zullen doen :D Het zijn nog vrij jonge L3's dus hopelijk haal ik zeker de 70g :D

Re: Kweekopvolging Dynastes hercules morishimai

Geplaatst: wo 21 dec 2011, 12:08
door Bahamut
Gilles, ik wens je alvast veel succes ermee!

Dries, je mag er zeker van zijn dat ze aan het verpoppen zijn, anders zouden de larven nooit het substraat zo omwoelen.

Mvg,
Tom

Re: Kweekopvolging Dynastes hercules morishimai

Geplaatst: vr 20 apr 2012, 09:44
door Bahamut
Wat nieuws omtrent deze kweek.

3 poppen werden reeds teruggevonden (cyclus in 18 maanden voltooid): 2 grote vrouwtjes (80+ mm) en 1 mooie man (140 mm). De rest volgt!

Afbeelding

Deze man heeft een erg dikke thoracale hoorn:

Afbeelding

Samenvatting:

Afbeelding
Afbeelding

Re: Kweekopvolging Dynastes hercules morishimai

Geplaatst: di 07 aug 2012, 11:33
door Bahamut
Ondertussen zijn de eerste mannen mooi uitgekomen (zeer knappe afmetingen!):

Afbeelding
108 mm man (L3 gewicht 74 g)

Afbeelding
115 mm man (L3 gewicht 89 g)

Afbeelding
122 mm man (L3 gewicht 82 g)

Afbeelding
123 mm man (L3 gewicht 83 g)

Afbeelding
129 mm man (L3 gewicht slechts 85 g)

Afbeelding
130 mm man (L3 gewicht slechts 82 g)

Afbeelding
132 mm man (L3 gewicht 106 g!)

Re: Kweekopvolging Dynastes hercules morishimai

Geplaatst: di 07 aug 2012, 13:43
door Koen
Schitterend :shock: