Pagina 1 van 1

morio kever

Geplaatst: zo 11 dec 2011, 16:01
door simonvdr
Kenmerken: De mat zwarte kever heeft een lengte van 3-3,5 cm en een breedte van 1-1,2 cm. De kop is iets langer dan dat hij breed is. De voelsprieten zijn 7-8 mm lang. De halsschild is vierkant en van boven iets afgerond, de 2 cm lange dekvleugels lopen naar achteren spits toe. Mannetjes en vrouwtjes laten zich aan de kop-grootte herkennen. Bij de mannetjes is de kop 4,5-5 mm breed, bij de vrouwtjes 3,5-4 mm. Neemt men de kever vast, dan scheiden ze bij de hals, een witte, melkachtige, sterk-ruikende vloeistof af. De doorzichtige, slanke eieren van de kever zijn ongeveer 1,2-1,4 mm lang.



De larven bereiken een lengte van 5,5-6 cm en 5-7 mm breed. Wegen ± 1 gram (als ze volgroeid zijn) Bij die lengte zijn de kop en de laatste drie segmenten, donkerbruin,
De rest van de segmenten dragen een donker bruine ring en hebben allemaal bruine stippen.



De 2,8 tot 3 cm grote poppen zijn geel-wit. Je herkent de kop, de ogen en de zes poten al in de pop.

Ontwikkeltijd
Bij een temperatuur van 25°C heeft men een kweektijd van 4 tot 4,5 maand nodig.
Er gaan ongeveer 10 tot 14 dagen overheen voor de eieren uitkomen. De larven bereiken na 8 tot 10 weken, de volle grootte en verpoppen na ± 3 weken.
Daarna hebben ze ongeveer 2 weken nodig om te veranderen van pop naar kever. (Dit is afhankelijk van de temperatuur)

Re: morio kever

Geplaatst: zo 11 dec 2011, 20:09
door Hansje Pansje
Super ! Er was nog geen informatie over deze kever, bedankt voor het delen van je kennis !

Re: morio kever

Geplaatst: zo 08 jan 2012, 10:53
door simonvdr
...

Re: morio kever

Geplaatst: wo 18 jan 2012, 13:12
door aatjebanaantje
Mooi, je vindt bijna geen informatie terug over deze leuke en enorm actieve kevertjes. Alleszins niet veel over de kweek en huisvesting. Eigenlijk raar want ze worden en masse verkocht als voer voor reptielen.
Kun je misschien wat meer info geven over hoe jij ze huisvest? Ik heb ze in een grote plastic bak met havermout als bodem en enkele grote stukken hout die ze tot appartementjes hebben omgebouwd :).
hier nog wat fotootjes:

Afbeelding
foto van een pop
Afbeelding

Afbeelding
hun appartementje

Afbeelding

Re: morio kever

Geplaatst: wo 18 jan 2012, 17:51
door simonvdr
ik heb een plastiek doos met 2 cm zant en stukken hout

Re: morio kever

Geplaatst: wo 18 jan 2012, 20:59
door jeroen
ik heb toch genoeg informatie gevonden over de kweek van moriowormen
er zijn 2 verschillende manieren van kweken: de eerste is hetzelfde als voor meelwormen en de tweede is met vochtige grond

Re: morio kever

Geplaatst: do 19 jan 2012, 21:27
door Peter b
Wanneer je ze en masse wil kweken:
leg een dikke laag grond in je kweekbak
laat een plantenschaal vol kattenkorrels weken in water
keer de plantenschaal met een snelle zwier ondersteboven op de grond zodat de schaal er mooi bovenop blijft liggen
kijk wekelijks of er nog iets onder de schaal ligt. Wees wel gewaarschuwd: geweekte kattenkorrels die een week of 2 gelegen hebben: not a pretty sight :mrgreen:
maak dat de kevers iets hebben waar ze zich kunnen in wegstoppen (een blok rot hout) om zich te verpoppen

En als laatste: neem de kevers niet vast met je blote handen. Na tig keer wassen met zeep stinken ze nog :lol:

Re: morio kever

Geplaatst: vr 20 jan 2012, 20:54
door aatjebanaantje
Je vindt veel informatie terug over de kweek als voedseldier, maar niet veel over hoe je ze best huisvest als huisdier, zoals de meeste andere kevers op dit forum.
Het zijn in ieder geval zeer leuke dieren om naar te kijken. Enorm actief en niet zo 'lomp' als de pachnodas of eudicellas die ik ook heb zitten :)