Pagina 1 van 1

Mike stelt zich voor

Geplaatst: zo 04 dec 2011, 19:43
door Mike007
Hallo ik ben Mike en ik heb jarenlang met veel plezier allerlei soorten dieren gehouden zoals phelsuma's, gekko, klauwkikkers, gifkikkers, vissen, schildpadden en anolissen. De enige insecten die ik toen had waren wandelende takken (psg 01), sissende kakkerlakken en treksprinkhanen. Die laatste waren vooral als voer bedoeld.
Een hele generatie later heb ik nu weer de mogelijkheid om de hobby op te pakken (via de oudste zoon van 12 die wandelende takken heeft). Het begon met psg 01, maar nu heb ik ook tot mijn grote vreugde de rode varentak (psg 84), prachtige beesten.
En op een beurs kwam ik een paar weken geleden mooie kevers tegen: Pachnoda fissiouncta aemula. Drie volwassen kevers, een twintigtal larven en enkele tientallen eitjes. Wat een mooie beesten zijn die kevers! Leuk om hiermee verder te gaan. Ik hoop dat ik de larven mooi groot kan krijgen en de eitjes kan laten uitkomen.
Op mijn verlanglijstje staan nu nog de smaragdkevers: Smaragdesthes africana africana en Smaragdesthes africana oertzeni. Ik weet niet of dit de juiste wetenschappelijke namen zijn, want ik kom ze nog wel eens op internet tegen onder andere namen.
Ik hoop jullie later meer te kunnen vertellen van mijn keverbevindingen!

vriendelijke groet, Mike

Re: Mike stelt zich voor

Geplaatst: zo 04 dec 2011, 20:15
door Pim
Hoi Mike,

Welkom op het forum. Leuk dat je altijd zoveel dieren gehad hebt en nu weer met Pachnoda's aan de gang gaat. Leuke kevers en zeer goed om mee te beginnen.

De Smaragdesthes heet tegenwoordig Chlorocala africana. Een aantal namen veranderen "regelmatig". Gelukkig hebben we een site waar we de laatste veranderingen kunnen checken. Deze twee soorten kan je waarschijnlijk wel tegenkomen op de beurs in Houten volgende zondag.

Nu je je voorgesteld hebt heb je toegang tot de rest van het forum. Heel veel plezier!

Groeten,

Pim

Re: Mike stelt zich voor

Geplaatst: zo 04 dec 2011, 20:20
door Steve01
Welkom gr.steve

Re: Mike stelt zich voor

Geplaatst: zo 04 dec 2011, 20:29
door Hansje Pansje
Ha Mike en hartelijk welkom op het forum ! Wat goed dat de volgende generatie zich ook voor beestjes intereseert :D en jij je nu op de kevers gaat storten... De Pachnoda en Chlorocala zijn uitstekende soorten om mee te beginnen.

Re: Mike stelt zich voor

Geplaatst: zo 04 dec 2011, 20:48
door jeroen
welkom Mike, op de beurs in houten zal je zeker chlorocala soorten vinden

Re: Mike stelt zich voor

Geplaatst: ma 05 dec 2011, 08:36
door Mike007
Dank jullie allen voor het hartelijke welkom! :)

Houten lijkt mij een leuke beurs, maar ook heel druk als ik de verhalen zo lees.

En ook gevaarlijk omdat je zoveel leuke diertjes ziet waarvan je denkt, oh daar wil ik ook eens mee beginnen. Ooit was ik begonnen met een bakje goudvissen en na een aantal jaren was mijn hele slaapkamer vol met terraria. Mijn bed stond als het ware in het regenwoud (ik heb heel lieve ouders). ;)

En na een flink aantal terrariumloze jaren is het leuk om weer drie bakken te hebben met insecten.

Ik denk dat het aan te raden is om vroeg te komen in Houten, of niet?!

hartelijke groet, Mike

Re: Mike stelt zich voor

Geplaatst: ma 05 dec 2011, 09:27
door jeroen
chlorocala soorten zitten er vaak namiddag ook nog maar het is altijd beter om in de voormiddag te gaan dan ben je zeker dat ze nog niet uitverkocht zijn

Re: Mike stelt zich voor

Geplaatst: ma 05 dec 2011, 10:56
door Hansje Pansje
Hoe vroeger je komt, hoe meer aanbod er nog is, zeker op kever gebied. Reserveren is vaak ook een optie maar ook dan moet je vroeg afhalen...