Pagina 1 van 2
					
				Chalcosoma atlas
				Geplaatst: za 29 okt 2011, 11:51
				door jordyvoogd
				Mensen, hier mijn nieuwe aanwinsten.  

Ook een terrarium van mij.
Het terrarium is 80x70x40
 
			 
			
					
				Re: chalcosoma atlas
				Geplaatst: za 29 okt 2011, 11:53
				door jordyvoogd
				nog de binnenkant van mij terrarium
			 
			
					
				Re: chalcosoma atlas
				Geplaatst: za 29 okt 2011, 12:30
				door Hansje Pansje
				Wat een mooie aanwinst ! Heel leuk gedaan...
			 
			
					
				Re: chalcosoma atlas
				Geplaatst: za 29 okt 2011, 13:37
				door kelvy
				mooie kevers jordy, maar zoals bert al in de pm gezegt heeft, zo kweek je er niet mee.
zet een schotje bij je deur van je terrarium en verhoog je bodemsubstraat. geen nakweek zou zonde zijn.
succes  ermee, hoop dat je er veel larven van krijgt.
groetjes kelvy
			 
			
					
				Re: chalcosoma atlas
				Geplaatst: za 29 okt 2011, 18:30
				door jordyvoogd
				Ik ga actie ondernemen ik had even gemeten ik heb nu een substraat van 15cm maar dat moet minimaal 30cm zijn dus daar komt verandering in. Hoop ook dat ik nakweek krijg. Maar buiten dit soort zou ik heel graag nog een eudciella's hebben smithi of gralli
			 
			
					
				Re: chalcosoma atlas
				Geplaatst: ma 31 okt 2011, 09:53
				door Bahamut
				Zeer mooie opzet Jordy!
Echter, Dit lijkt mij geen C. atlas, maar caucasus! Van waar heb je de kevers?
			 
			
					
				Re: chalcosoma atlas
				Geplaatst: ma 31 okt 2011, 15:40
				door jordyvoogd
				Ik heb van een dieren speciaal zaak maar ik had het gevoel dat ze er zelf niet al teveel van begrepen. Maar als u zegt dat het een c caucasus is zal dat wel ik had ookal mijn twijfels. Hoe is het verschil te zien?
			 
			
					
				Re: chalcosoma atlas
				Geplaatst: ma 31 okt 2011, 15:49
				door kelvy
				bij 1 foto zat ik ook al te te twijfelen
			 
			
					
				Re: chalcosoma atlas
				Geplaatst: ma 31 okt 2011, 16:16
				door Hansje Pansje
				Bij de caucasus komen de bovenste horens horizontaalnaar voren vanaf de kop, bij de atlas gaan ze juist verticaal naar voren...
			 
			
					
				Re: chalcosoma atlas
				Geplaatst: ma 31 okt 2011, 16:30
				door Bahamut
				Het verschil is voornamelijk te zien aan de zogenaamde "tand" op de kophoorn.
C. atlas heeft dit niet, terwijl C. caucasus dit wel heeft.
Echter, kleinere versies van beide soorten (medium size) gelijken zeer sterk op mekaar, daar ze beide een kleine "tand" op de kophoorn vertonen. Dit kan zeker voor verwarring zorgen.
De man op jouw foto lijkt mij vrij groot, en op de foto in profiel zie je duidelijk die tand op zijn kophoorn (mooi in het midden).
Specificaties van dierenspeciaalzaken worden het best met een dikke korrel zout genomen (zeg maar steen). Ze zeggen vaak "atlaskever" tegen de drie soorten Chalcosoma terwijl dit in keverkweekgemeenschappen een grove determinatiefout is.
@ HansjeP: Zowel C. atlas als C. caucasus hebben die "horizontaal" uitlopende thoracale  horens (van bovenaan gezien circulair, soms inderdaad lichtjes opgeheven). Bedoel je niet C. moellenkampi met verticaal naar voren gaande thoracale horens?