Pagina 1 van 1
Naamsveranderingen
Geplaatst: zo 07 aug 2011, 20:22
door phasmwave
Misschien een ideetje om een topic te starten met nieuwe (juiste) benamingen voor al gekende soorten.
Ik bestelde onlangs 12 Allomyrina dichotoma tunobosonis larven. Blijkt dat de naam Allomyrina dichotoma veranderd is in
Trypoxylus dichotomus...
't Is maar dat jullie het weten
Grtz
Re: Naamsveranderingen
Geplaatst: ma 08 aug 2011, 20:43
door Mike
Goed idee om op het forum een plekje te maken voor wat lijsten van keverfamilie's.
per familie een eigen topic, en dan eronder een lijst met de familieleden. Zo kunnen we ook de namen bijwerken en is het voor iedereen duidelijk. (evt met aanduiding welke catagorie kever is, 'beginner' 'ervarene'.
Daaronder kun je dan bv reageren als je vragen hebt over de soorten of natuurlijk wilt zeggen van : Ik heb die en die. zodat ze benadert kunnen worden met vragen over betreffende soort.
Maar dat laat ik aan jullie over, ik kom amper verder dan de kevers die ik hier heb haha

Re: Naamsveranderingen
Geplaatst: ma 08 aug 2011, 21:21
door Petra
Nou Mike, als jij die (on)dankbare taak dan op je wil nemen ál die families een eigen topic te geven,
heeeeeel graag
Maar die namen veranderen idd belachelijk snel en zelfs de spelling varieert per site
Iets irritanters dan de soortnamen in deze hobby ben ik verder nog niet tegengekomen

Re: Naamsveranderingen
Geplaatst: ma 08 aug 2011, 22:33
door Mike
Is die zo ingewikkeld voor een ervaren persoon ? Sorry dan

Re: Naamsveranderingen
Geplaatst: wo 10 aug 2011, 09:01
door Hansje Pansje
Petra schreef:Iets irritanters dan de soortnamen in deze hobby ben ik verder nog niet tegengekomen

??? Vliegjes misschien meis ???

Re: Naamsveranderingen
Geplaatst: wo 10 aug 2011, 09:50
door Bahamut
Het beschrijven en vooral aanpassen van soortnamen is zeer complex geworden, zo complex dat de determineerders zelf niet meer goed weten welke naam nu juist is of waar ze mee bezig zijn. Om maar enkele voorbeelden op te noemen: Mecynorrhina werd op een gegeven ogenblik Mecynorrhinella en is nu Mecynorhina met 1 "r" geworden. Voorbeeld 2: in één van de meest recente werken verwijst auteur Chalumeau (= originele beschrijver van Dynastes hercules reidi) naar Dynastes hercules acides i.p.v. Dynastes hercules reidi (reidi of baudri vorm). Voorbeeld 3: het volledige Eudicella geslacht is aan herziening toe.
Gewoonlijk kan je wel The Catalogue of Life gebruiken, dit heb ik dankzij Pim vernomen!

Re: Naamsveranderingen
Geplaatst: wo 10 aug 2011, 15:42
door Petra
Re: Naamsveranderingen
Geplaatst: wo 10 aug 2011, 17:05
door Mike
Interesse zeker, helaas beschikken mijn hersens niet over die informatie en ben ik nog te `beginnerig` om het uberhaupt maar te proberen wss xd
Re: Naamsveranderingen
Geplaatst: ma 22 aug 2011, 10:36
door Peter
Inderdaad gewoon even kijken op
http://www.catalogueoflife.org/ naar de meest recente naam. De veranderingen zijn niet bij te houden, des te meer omdat er zoveel soorten kevers zijn.